alt

Op.Dr. Meltem Aksu Sönmezer

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Meltem AKSU SÖNMEZER, 1996-2002 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gördü.

2003 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisasına başladı ve 2008 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ünvanını aldı.

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 5 yıl boyunca, Obstetri (Gebelik takibi ve Doğum ), Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelik), İnfertilite (Kısırlık), Menopoz, Jinekoloji ve Endoskopik Cerrahi ünitelerinde çalıştı.

2009 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde Laparoskopik Cerrahi eğitimi aldı ve bu eğitim sırasında Dr.Resad Paya Pasic, Dr. Shailesh Puntambekar ve Dr.Fatih Şendağ ile birlikte çalışma fırsatı buldu.

2009-2012 yılları arasında İzmir Aliağa Devlet Hastanesinde hizmet verdi aynı zamanda kendisine ait özel muayenehanesinde çalıştı.

2012 ve 2017 yıllarında Özel Adana BSK Metropark Hastanesi, Özel HRS Ankara Kadın Hastanesi, Özel Ankara Koru Hastanesi, Özel Ankara Medicana International Hastanesi ve Özel Ankara Memorial Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yaptı

Gebelik takibi ve doğum üzerinde yılların tecrübesine sahip olan Meltem Aksu Sönmezer, 2012 yılında görev yaptığı Adana ilinde sağlıklı normal doğum yapan kadınların sayısındaki artışa sağladığı katkı nedeniyle, dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından düzenlenen ve takdim edilen Normal Doğum Sayısındaki Artışa Katkı Sağlayan ve Normal Doğuma Özendirici yönde çalışan Hekim Özel Ödül’ne layık görüldü.

2018 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tüp Bebek Tedavisi Sertifika Programına katıldı ve aynı sene Tüp Bebek Uzmanı ünvanını aldı.

Özel sektörde çalıştığı süre boyunca mesleği ile ilgili çok sayıda yurt içi - yurt dışı kongre, seminer, eğitim ve kurs programlarına katıldı.

Katıldığı eğitim ve sertifika programlarından Cinsel Terapi ve Hİpnoterapi ile ilgili uzun süreli eğitim alan Op.Dr.Meltem Aksu Sonmezer Hipnoz eşliğinde Vaginismus tedavisi yapmaktadır.

Gebelik ve Doğum, Riskli Gebelik Takibi, İnfertilite (Kısırlık ) tedavileri, Tüp Bebek Tedavisi ve Tüp Bebek Gebelik takipleri, Rahim ve Yumurtalık Koruyucu Cerrahi, Kadın Genital Estetik Cerrahisi, Cinsel Terapi (Vaginismus), Endoskopik (Laparoskopi ve Histeroskopi) Cerrahi özel ilgi alanlarıdır.

2017 yılında kendi özel kliniğini açan ve bu tarih itibari ile muayenehanesinde hasta kabul eden Op.Dr.Meltem Aksu Sönmezer anlaşmalı hastanelerde doğum ve ameliyatlarını gerçekleştirmektedir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

BİZ SİZİ ARAYALIM